Sezóna 2018

Vďaka svojim úspešným reprezentantom ostáva slovenské vodné lyžovanie aj v roku 2018 v popredí Svetového vodného lyžovania a to vo všetkých svojich odvetviach: vodné lyžovanie za člnom, vodné lyžovanie a wakeboarding za vlekom, wakeskating za vlekom.

Vodné lyžovanie za vlekom

Jednou z najvýraznejších postáv slovenského vodného lyžovania je Alexander Vaško ml., člen Klubu vodného lyžovania TRIXEN Košice. V roku 2018 bol opäť najúspešnejším slovenským reprezentantom. Na Majstrovstvách Sveta (Dneper, UKR) získal dve bronzové medaily v disciplínach skoky a kombinácia. V ženskej kategórii bola najúspešnejšia Veronika Cséplöová, ktorá obsadila štvrté miesto v disciplíne skoky. Spolu s výkonmi ďalších členov tímu: Kerpčár Juraj, Saxa Samuel, Bořiková Karin (KVL Trixen Košice) a  Wolf Nikolas (KVL Piešťany) získali striebornú medailu v súťaži družstiev.

Na juniorských Majstrovstvách Európy (Weert, NDL) boli najúspešnejší Karin Boříková a Tobias Zámbory (KVL Trixen Košice). Karin Boříková vybojovala striebornú medailu v disciplíne slalom. V kategórii do 19r. v súťaži družstiev získal náš reprezentačný tím v zložení: Boříková Karin, Fedorová Lucia, Saxa Samuel a Vaško Daniel tretie miesto.

Zámbory Tobias sa stal jedným z najúspešnejších lyžiarov šampionátu. V kategórií chlapcov do 15r. triumfoval v disciplínach slalom a skoky a v kombinácii skončil na 2. mieste. V kategórii do 15r. získalo naše družstvo: Pokorná Ella, Csókasová Zuzana, Zámbory Tobias a Vražel Dominik (všetci KVL Trixen Košice) 2. miesto.

Vodné lyžovanie za člnom

Marek Mlynek (Klub vodného lyžovania AŠK Inter Bratislava) ako úspešný slovenský reprezentant sekcie vodného lyžovania za člnom zaznamenal v roku 2018 v kategórii dospelých výkony, s ktorými sa zaradil do najlepšej európske desiatky. Na Majstrovstvách Európy (Ioanina, GRE) si vyjazdil postup do finále slalomu a skokov. Nakoniec získal v slalome 7. miesto, v skokoch 12. miesto a
6. miesto v kombinácii. V roku 2018 zaznamenala progres juniorská pretekárka Zuzana Oravcová (Klub vodného lyžovania Piešťany), ktorá si na Majstrovstvách Európy juniorov (Dneper, UKR) vybojovala dve finálové miestenky. V skokoch skončila na skvelom 6.mieste v slalome na 10.mieste a v kombinácii na 7. priečke. Zuzana Oravcová vyrovnala v disciplíne skoky slovenský rekord kategórie dievčat do 17r. Na Majstrovstvách Sveta juniorov do 17r. (Seseňa, ESP) obsadila 16. miesto v disciplíne skoky.

Wakeboarding, Wakeskating za vlekom

Na tohtoročných Majstrovstvách Európy (Miláno, ITA) získala naša najúspešnejšia reprezentantka
v disciplíne wakeskating Zuzana Vráblová (KVL Piešťany, člen top tímu športovcov SR) 4.miesto a Július Lang (Bratislava Wake Club) získal 5. miesto. V disciplíne wakeboarding nás v kategórii open reprezentoval Radovan Hradil (Bratislava Wake Club), ktorý obsadil 17. miesto a v kategórii juniorov Aaron Tabak (Bratislava Wake club), ktorý skončil na 21.priečke.

Publikované 11.12.2018 13:28 | trvalý odkaz